Sadece 2 Malzemeli Bitter Çikolatalı Kek tarifi ve malzeme listesi! Sadece 2 Malzemeli Bitter Çikolatalı Kek nasıl yapılır?

Sadece 2 Malzemeli Bitter Çikolatalı Kek tarifi için nasıl yapıldığına dair rehber ve gerekli malzemeler için hazırladığımız yazıda, Sadece 2 Malzemeli Bitter Çikolatalı Kek nasıl yapılır? Sadece 2 Malzemeli Bitter Çikolatalı Kek tarifi ve Sadece 2 Malzemeli Bitter Çikolatalı Kek malzemeleri konusunda bilgi alabilirsiniz. Bereket Sayfası  tarafından onlarca yemek tarifleri bir çok kaynaktan edinilmektedir. Sadece 2 Malzemeli Bitter Çikolatalı Kek tarifi BereketSayfasi.com’dan öğrenilir.

Sadece 2 Malzemeli Bitter Çikolatalı Kek Tarifi İçin Malzemeler

  • 3 yumurta
  • 160 gram bitter çikolata

Sadece 2 Malzemeli Bitter Çikolatalı Kek Tarifi Yapılışı

İçinde un, süt, şeker olmadığına kimsenin inanmadığı, tatlı krizlerine bire bir gelen bir kek. Yerken suçluluk duymayacağınız bir tatlı olsa da sınırlı yemekte fayda var. Sufle gibi hafif akışkan isteyenler pişme süresini kısaltabilir. Mutlaka denemelisiniz. ????Oda sıcaklığındaki yumurtaların sarısı ve beyazını dikkatli bir şekilde ayıralım. ????

  1. Çikolataları benmari usulü eritelim. ????Eriyen çikolatanın soğumasını sağlayalım. ????
  2. Soğuyan çikolataya yumurta sarılarını ekleyip karıştıralım. ????
  3. Yumurta beyazlarını 5 dakika mikser ile çırpalım. ????Tıraş köpüğü kıvamına gelen yumurta beyazlarını çikolatalı karışım ile buluşturalım. ????
  4. Hepsini spatula veya tahta kaşık ile çok söndürmeden karıştıralım. ???? Küçük borcamda kekimizi pişirelim.
  5. Fanlı fırında 160 derecede 15 dakikada pişirdim. Fransız ayarda süre uzayabilir.
  6. Süreyi azaltıp sufle kıvamı elde edebilirsiniz. Daha tatlı olmasını isterseniz sütlü çikolata kullanabilirsiniz. Deneyenlere afiyet olsun.


Kaynak: Nefisyemektarifleri

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir