Sıvıyağlı 3 Malzemeyle Çeşit Çeşit Kurabiyeler tarifi ve malzeme listesi! Sıvıyağlı 3 Malzemeyle Çeşit Çeşit Kurabiyeler nasıl yapılır?

Sıvıyağlı 3 Malzemeyle Çeşit Çeşit Kurabiyeler tarifi için nasıl yapıldığına dair rehber ve gerekli malzemeler için hazırladığımız yazıda, Sıvıyağlı 3 Malzemeyle Çeşit Çeşit Kurabiyeler nasıl yapılır? Sıvıyağlı 3 Malzemeyle Çeşit Çeşit Kurabiyeler tarifi ve Sıvıyağlı 3 Malzemeyle Çeşit Çeşit Kurabiyeler malzemeleri konusunda bilgi alabilirsiniz. Bereket Sayfası  tarafından onlarca yemek tarifleri bir çok kaynaktan edinilmektedir. Sıvıyağlı 3 Malzemeyle Çeşit Çeşit Kurabiyeler tarifi BereketSayfasi.com’dan öğrenilir.

Sıvıyağlı 3 Malzemeyle Çeşit Çeşit Kurabiyeler Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 su bardağı sıvı yağ
 • 1 su bardağı pudra şekeri
 • 2 buçuk su bardağı un

İsteğe bağlı olarak süslemek için

 • Beyaz çikolata sos ve hindistancevizi tozu

Sıvıyağlı 3 Malzemeyle Çeşit Çeşit Kurabiyeler Tarifi Yapılışı

Merhaba ben bu kurabiyeye çat kapı kurabiyesi diyorum acil gelen misafirlere birebir 20 dakikada hazır oluyor kesinlikle dağılma yayılma olmaz ve çok ta lezzetli ağızda kum gibi dağılıp eriyor ???????????? bu defa farkli şekillerde sunmak istedim ???????????????? size de fikir olur diye.

 1. Sıvı yağ ve pudra şekerini yoğurma kabına alıp karıştırın.
 2. Üzerine elenmiş unu azar azar ekleyip bir yandan yoğurun. Unu birden dökmeyin her unun formu farklıdır az yada fazla gelebilir.
 3. Ele yapışmayan yumuşak kıvamda bir hamur elde edene kadar yoğurun. Yoğurma işlemi bitince 1 inci şekil için cevizden büyük parçalar alıp tezgah üzerinde yuvarlayıp uzunca iki parmak eninde bir rulo yapın.
 4. Üzerini çatal ile çizin verev olarak kesin.
 5. Fırın tepsisine biraz aralıklı olarak dizin tepsi yağlanmayacak.
 6. 2 inci şeklide aynı şekilde hazırlayın ama bu defa düz kare olarak kesin.
 7. 3 üncü şekil için cevizden küçük parçalar alıp avuç içerisinde yuvarlayıp serçe parmağınızla ortasına batırıp çukur oluşturun.
 8. 4 üncü şekil için cevizden küçük parçalar alıp avuç içerisinde yuvarlayın.
 9. Uç kısmına çatalla bastırıp şekil verin 5 inci şekil için yine cevizden küçük parçalar alıp avuç içerisinde yuvarlayın tel çarpıcının ucunu bastırıp şekil verin.
 10. 6 ıncı şekil için cevizden küçük parçalar alıp bıçakla üzerine çapraz çizikler atın.
 11. Önceden ısıtılmış 180 dereceli fırında 15. ila 18 dakika kadar üzerleri beyaz altı hafif pembeleşinceye pişirin ben 18 dakika pişirdim bu yüzden hafif pembeleştiler ????????
  not.
  ✏????fırın tepsisini kesinlikle yağlanmayın.
  ✏????çok fazla çatlamamaları için fırını fansız ayarda kullanın.
  ✏???? fırından çıktığında size yumuşak ve pişmemiş gelebilir soğuduğunda kendini toparlayıp tam kıvamda olacaktır.


Kaynak: Nefisyemektarifleri

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir