Türkmen Makarnası Tarifi tarifi ve malzeme listesi! Türkmen Makarnası Tarifi nasıl yapılır?

Türkmen Makarnası Tarifi tarifi için nasıl yapıldığına dair rehber ve gerekli malzemeler için hazırladığımız yazıda, Türkmen Makarnası Tarifi nasıl yapılır? Türkmen Makarnası Tarifi tarifi ve Türkmen Makarnası Tarifi malzemeleri konusunda bilgi alabilirsiniz. Bereket Sayfası  tarafından onlarca yemek tarifleri bir çok kaynaktan edinilmektedir. Türkmen Makarnası Tarifi tarifi BereketSayfasi.com’dan öğrenilir.

Türkmen Makarnası Tarifi İçin Malzemeler

 • Kilolu satılan makarna 1 kilo kendi isteğinize göre makarnayı koyabilirsiniz
 • 2 çorba kaşığı sıvı yağ (Makarna yağlı olması için)
 • 1 küçük soğan
 • 1 orta boy havuç
 • Yaklaşık 3 ya da 3 buçuk kadar kaynar su

Türkmen Makarnası Tarifi Yapılışı

 1. İlk önce kaynar suyunu kaynatıp beklemeli.
 2. Sonra ocağınızı alıp atışını orta boy büyüklükte yapmalısınız sonra çorba kaşığı ile yağı alarak koyun.
 3. Sonra iyice yağ ısınsın.
 4. Sonra orta boy büyüklükte tabak gibi şey alarak makarnayı koyun onu da göz kararı koymazsan fazla kalabilir makarnayı sıcak yağa koyduktan sonra bir iki kere tahta kaşıkla makarnayı bulayın.
 5. Sonra parmak yarısı gibi uzunlukta ince doğranmış havuçları içine koyup tahta kaşıkla makarnayı bulayın.
 6. Makarnanın rengi ice koyulaştıktan sonra makarnayı tahta kaşıkla bir toplamalı makarnanın sadece yağı göründüğü yere doğranmış soğanı içine koyulmalı.
 7. Sonra bulayın dikkat edin yanmasın eğer yanarsa makarnaya su koyduktan sonra bir süzgeç ile almalı yani soğanı kızardıktan sonra kaynar suyunu kuyun dikkat edin eliniz buhara yanmasın.
 8. Koyduğunuz su makarnanın biraz üstünde koyarak 3 ya da 5 dakika gibi orta ateşde kaynatın tuzunu da azar azar koyup tadın.
 9. Sonra her yemekte kullandığınız baharat gibi şeyler varsa onu da makarnanın üstüne biraz ondan katabilirsiniz kendi ağız tadınıza göre ya az ya çok koyabilirsiniz.
 10. Sonra makarnadan suyu biraz fazla olduğunda ocağınızı en küçük ateşde koyup ağzını kapatın. Her 10 dakikadan kontrol edin en fazla 3 kere kontrol etmeli 2. kontrol zamanı makarnayı tadın eğer pişdiyse yemeği ocaktan alabilirsiniz dikkat edin makarnanın dibi yanmasın yemek hazır herkese afiyet olsun.

Eğer makarnanın yağı az geldiyse biraz daha koyabilirsiniz, suyu kaynadıktan sonra kapağını kapatın.


Kaynak: Nefisyemektarifleri

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir