Ekşi Mayalı Siyez Ekmeği (Diyet) tarifi ve malzeme listesi! Ekşi Mayalı Siyez Ekmeği (Diyet) nasıl yapılır?

Ekşi Mayalı Siyez Ekmeği (Diyet) tarifi için nasıl yapıldığına dair rehber ve gerekli malzemeler için hazırladığımız yazıda, Ekşi Mayalı Siyez Ekmeği (Diyet) nasıl yapılır? Ekşi Mayalı Siyez Ekmeği (Diyet) tarifi ve Ekşi Mayalı Siyez Ekmeği (Diyet) malzemeleri konusunda bilgi alabilirsiniz. Bereket Sayfası  tarafından onlarca yemek tarifleri bir çok kaynaktan edinilmektedir. Ekşi Mayalı Siyez Ekmeği (Diyet) tarifi BereketSayfasi.com’dan öğrenilir.

Ekşi Mayalı Siyez Ekmeği (Diyet) Tarifi İçin Malzemeler

  • 1 paket 35 gr ekşi maya
  • 500 gr siyez buğday unu
  • 3-4 çay bardağı ılık su
  • Zeytinyağı

Ekşi Mayalı Siyez Ekmeği (Diyet) Tarifi Yapılışı

Merhaba ???? Diyette şu sıra en sık verdikleri ekmek olarak karşımıza çıkan Siyez Ekmeği ???? biraz araştırınca ???? gördüm ki meğer Anadolu topraklarımızdan çıkan en verimli nimetlerindenmiş.

  1. ????Diyete başlayınca hazır almak yerine yağsız, tuzsuz, şekersiz kendim evde yapmaya merak sardım. Bu tarif sade ama siz içerisinde ince ince kıyılmış kuru kayısı, ceviz, çiya tohumu, vs. ekleyebilirsiniz.
  2. Ekşi mayayı bir çay bardağı ılık suyla karıştırdım ve bir avuç unla kardım.
  3. Bir gece boyunca sararak beklettim.
  4. Ertesi sabah yarım paket siyez buğdayı ununu [Tarım Kredi Kooperatiflerininkini kullandım] da azar azar ekleyerek, suyla birlikte kardım.
  5. Yarım gün beklettim, borcamı zeytinyağıyla buladım.4 orta boy beze alıp ekmek şekli verdim.
  6. 4 orta boy ekmek çıktı (ki bu da hafta içi işe götürmeye rahat yeter)Fırınınızın ekmek pişirme ayarında sizin fırınınız kaç derecede pişiriyorsa 30 dk fırında (yanında da ufak bi borcama su koyarak) pişirdim. Afiyet olsun. ????


Kaynak: Nefisyemektarifleri

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir