İlikli Kemik Suyu Yapımı (Dondurucu İçin) tarifi ve malzeme listesi! İlikli Kemik Suyu Yapımı (Dondurucu İçin) nasıl yapılır?

İlikli Kemik Suyu Yapımı (Dondurucu İçin) tarifi için nasıl yapıldığına dair rehber ve gerekli malzemeler için hazırladığımız yazıda, İlikli Kemik Suyu Yapımı (Dondurucu İçin) nasıl yapılır? İlikli Kemik Suyu Yapımı (Dondurucu İçin) tarifi ve İlikli Kemik Suyu Yapımı (Dondurucu İçin) malzemeleri konusunda bilgi alabilirsiniz. Bereket Sayfası  tarafından onlarca yemek tarifleri bir çok kaynaktan edinilmektedir. İlikli Kemik Suyu Yapımı (Dondurucu İçin) tarifi BereketSayfasi.com’dan öğrenilir.

İlikli Kemik Suyu Yapımı (Dondurucu İçin) Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 adet ilikli kemik
 • Aldığı kadar su
 • 1 yemek kaşığı sirke
 • 1 tatlı kaşığı tane karabiber
 • 2 adet defne yaprağı

İlikli Kemik Suyu Yapımı (Dondurucu İçin) Tarifi Yapılışı

İlikli kemik suyunun faydaları her yaş grubundaki kişilerin bağışıklık sisteminin zayıflamasının önüne geçmek zararlı etkenler karşısında daima güçlü tutmak konusunda etkili bir besin kaynağıdır.Yaşlanma karşıtıdır.Kemik ve eklem rahatsızlıklarına karşı savaş açar.Beyin sağlığı ve kas yapısını da önemli ölçüde güçlendirir.Kemik sağlığına destek olur.
Kemik suyu içerdiği kolajen ve jelatin sayesinde cildi yaşlanmaya ve kırışıklara karşı korur.
Kış aylarında grip nezle gibi durumların önüne geçmede mikroplara savaş açmada en güçlü silahtır.
Kilo alma sürecini yavaşlatır mevcut kiloların bedeninizde daha az zarara sebep olmasını sağlar depresyon belirtilerini azaltır.
İçerdiği ilik kemiklerin güçlenmesini destekler kemik kaynatılınca içerisinden suya geçen ilikler kan yapısını güçlendirici vitamin ve mineraller taşımaktadır.Gün içerisindeki yorgunluk ve uykusuzluğa iyi gelir.Bağırsak ve midenin iyi çalışmasını sağlar.Uzmanlar gelişim çağındaki çocukların ergenlerin ve hamilelerin ve her yaş grubundaki kişilerin tüketmesini tavsiye ediyor.Kemik suyu ilerleyen yaşlarda kemik erimesini önler.Amino asit bakımından zengin olan kemik suyu cilt dokusunu da koruyarak yaşlanmayı, leke oluşumunu, engeller.Cilt derisi altındaki dermis tabakasında görülen deformasyonu yeniler.Ünlü manken Çağla Şikel sosyal medya hesabında cildinin parlaklığını kemik suyu sayesinde olduğunu açıkladı.????????????????????????????

 1. İlikli kemiği iyice yıkadıktan sonra kanlı suyunun çıkması için bir gece soğuk ve tuzlu suda bekletilir veya 3 -4 saat de bekletseniz olur.
 2. Ertesi gün düdüklü tencereye tüm malzemeler eklenir aroması ve üzerini geçecek kadar su eklenir.
 3. 2 saat kısık ateşte pişirilir.
 4. Üzerinde oluşan köpükler alınır. (Daha lezzetli oluyor )
 5. Biraz soğuması beklenir.
 6. Süzülür ılıdıktan sonra plastik veya kağıt bardaklara birer kullanımlık koyup dondurulur.
 7. İlikli kemik suyunuz hazırdır.Afiyet şifa olsun inşallah


Kaynak: Nefisyemektarifleri

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir